УЧНІВСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ ЦЕНТРУ

     Розбудова незалежної демократичної української  держави, гармонійно інтегрованої до світового співтовариства, неможлива без активної участі молоді у цьому процесі. Адже від того, наскільки буде молоде покоління готове взяти на себе відповідальність за розвиток держави, як активно й конструктивно приєднається до суспільних процесів, наскільки ініціативно вона братиме участь у розв’язанні загальних завдань сучасності, значною мірою залежить доля країни, завтрашній день якої належить саме молоді.

    Сьогодні в Україні  стверджується стратегія прискореного інноваційного розвитку суспільства, що має забезпечити умови для самоствердження, самореалізації особистості  впродовж життя.

     Що ж таке самоврядування учнів? Учнівське самоврядування – організація учнів навчального закладу, яка забезпечує право і надає можливість у межах Статуту здійснювати регулювання  й управління значною частиною громадських справ, які належать до їхньої комплектності в інтересах учнів навчального закладу.

     Учнівське самоврядування навчального закладу працює з 2003 року. Робота учнів в органах учнівського самоврядування передбачає:

- участь у всіх демократичних процесах, які відбуваються у навчальному закладі, державі та залучення до них своїх однолітків;

- формування правової культури та культури спілкування;

- розвиток практичних навичок співпраці з однолітками;

- дотримання правил субординації в роботі зі спеціалістами, посадовими особами, керівниками;

- найголовніше - це виховання соціально активної особистості, небайдужої до процесів, що відбуваються навколо громадянина, патріота своєї сім׳ї, свого колективу, рідного міста, держави.

   На початку 2015-2016 навчального року було затверджено структуру УС, яка складалася з наступних секторів:

- соціально-патріотичний сектор;

- культурно-масовий сектор;

- спортивно-оздоровчий сектор;

- трудовий сектор;

- інформаційно-організаційний;

- сектор освіти, дисципліни та порядку.

 

Соціально-патріотичний сектор

Соціально-патріотичний сектор відповідає за організацію волонтерських акцій, відвідування міських мітингів, організацію патріотичних акцій. 

 • У квітні 2015 року стартувала десята Акція Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця», яка проходила під гаслом «Врятуй життя дитини». У навчальному закладі було вирішено  реалізувати соціальний проект «Подаруємо любов маленьким українцям»

Девізом нашого проекту були слова  В. Сухомлинського «Ти живеш серед людей. Не забувай, що кожен твій вчинок, кожне твоє бажання відбивається на оточуючих… Роби все так, щоб людям, які оточують тебе було добре.»

 • Акція «Серце до серця» проходить вже десятий рік поспіль і за цей час набула загальнонаціональної підтримки.

В рамках Х акції «Серце до серця» учні-волонтери навчального закладу приймали участь у міських заходах «Врятуй життя дитині», які були спрямовані на розвиток благодійництва і збір коштів на медичне устаткування.

Девізом проекту були слова Б. Паскаля «Про моральні якості людини треба судити не з окремих зусиль, а з її повсякденного життя» і

Не вчись багато говорити, краще говори ділом

Перед учасниками проекту було поставлено мету:

- розвиток волонтерського руху у навчальному закладі;

- пропаганда благодійництва серед учнівської молоді;

- збір коштів на придбання обладнання для медичних закладів міста;

- формування творчо розвиненої особистості, орієнтованої на високі морально-етичні   цінності;

-  виховання толерантної особистості.

Найважливішим завданням, яке стояло перед лідерами учнівського  самоврядування – це підібрати учнів-волонтерів, які зможуть розповісти про мету  проведення акції «Серце до серця» та переконати людей прийняти участь в акції і допомогти маленьким дітям.

 • 14 квітня 2015 року біля будинку культури імені Т.Г. Шевченка  проходив захід «Пасхальні зустрічі», метою якого було звернути  увагу на проблеми дітей, розвиток благодійного руху та волонтерства, виховання толерантності  та відродження національних традицій.

У рамках цього заходу учнями  центру була організована виставка-продаж: учні пригощали людей пасками, які випекли учні групи К26, що навчаються за професією «Кухар, кондитер» і  збирали кошти у скриньку нашого навчального закладу. На сходах будинку культури відбувався концерт, підготовлений учасниками художньої самодіяльності навчальних закладів міста. 

 • У вересні 2015 року стартувала акція «Ліки замість квітів», під час якої учні центру приносили медикаменти для надання першої медичної допомоги. Всі ліки були відправлені до військової частини.
 • 21 жовтня в нашому навчальному закладі відбувся конкурс патріотичної пісні та строю, який був присвячений Дню Захисника України. Цього року в конкурсі взяли участь всі навчальні групи.

Урочисте відкриття конкурсу розпочалося з шукування всіх учасників, виконання державного Гімну України.

Виступи учасників оцінювало компетентне журі. У складі директора навчального закладу – Гищука Василя Дмитровича, представника військомату Дьоміна Юрія та випускників навчального закладу Поповича Дмитра та Поповича Александра.

В рамках акції «Подаруй прапор солдату» учні соціально-патріотичного сектору збирали кошти на придбання прапору. Також був проведений конкурс «Лист солдату», в якому учні центру показали свою віру та надію в мирне небо над Україною.

Прапори та листи від дітей були вручені солдатам на святковій лінійці заходу.

 • До дня Святого Миколая учні соціально-патріотичного сектору вирішили зробити благодійний концерт на підтримку української армії, на якому були зібрані кошти на подарунки солдатам. Учні за спеціальністю «Кухар-кондитер» виготовили різноманітні смаколики, на зібрані кошти було придбано засоби гігієни та солодкі подарунки.
 • Окрім патріотичних акцій, учнями нашого центру були зібрані кошти на лікування учня навчального закладу групи К-36 Гроня Павла.
 • 19 листопада Президент учнівського самоврядуваннявиступив на обласному форумі учнівського самоврядування серед ПТНЗ в м. Запоріжжя.

Тому надзвичайно актуальним сьогодні  є «розбудити» в учнів доброту, небайдужість, здатність допомогти слабшому або меншому,  а також виховання моральних цінностей  як на уроках, так і  у позаурочній роботі, спонукати молодь думати глобально і водночас усвідомлювати важливість кожного у повсякденному житті.

 

Культурно-масовий сектор

Культурно-масовий сектор відповідає за культурне дозвілля учнів: позакласні заходи, концерти, дискотеки.

 • 1 вересня 2015 року Святковою лінійкою присвяченою Дню знань розпочався в нашому навчальному закладі новий 2015-2016 навчальний рік. У цей день на подвір’ї центру зібрались викладачі, батьки, студенти. Особливе місце серед присутніх займали першокурсники. Бурхливими оплисками усі присутні запросили першокурсників на святкову лінійку.

На наше свято завітали Королева Знань та Стипендія, які побажали усім усіляких гараздів.

З привітальним словом до першоркурсників звернулись випускники 2016 року, а презедент учнівського самоврядування – Кушманов Євген - оголосив наказ-заповідь випускників першокурсникам із врученням його тексту до неухильного виконання впродовж усього періоду навчання в центрі.

В урочистій тиші прозвучала трепетна і хвилююча мелодія першого дзвоника, який запросив усіх присутніх на перший урок.

Завершили неповторне свято учениці групи П – 45 запальним флешмобом.

 • 21 вересня – Міжнародний день миру. Ще недавно для нас, українців, мир – це була повсякденна реальність.  На вулицях нашої неньки - України було спокійно, всі діти ходили до школи,  мріяли про щасливе майбутнє, безтурботно посміхались… Але відбулись зміни, і кожен українець малий чи великий сьогодні говорить і мріє  про мир, про спокій, розуміє ціну життю…        

Лідери учнівського самоврядування Бердянського центру професійно-технічної освіти підготували заходи до дня Миру і провели  його під девізом «Голуб  - вісник миру».  Зранку 21 вересня кожному учневі, педагогу було прикріплено символ миру – голуб. На кожній перерві звучали пісні про Україну, мир, дружбу. Цікавим виявився конкурс малюнків на асфальті, у якому взяли участь  учні навчальних  груп. Кожен учасник по-своєму відобразив  тему миру, але найголовніше стало всім зрозуміло, що  молодь хоче жити у мирі, під чистим сонячним небом.         

Після уроків відбулась лінійка «Молодь центру за мир».  Лунали пісні у виконанні дівчат  «Мир всім» Джерелюк Єлизавети, «Калина» Копил Альони,  «Нам потрібне мирне небо» Томки Діани, Козинець Ольги Анатоліївни.        

Учні центру випустили у небо білих голубів – символів миру,  просячи у них радость, щастя родові людському. Хай наші маленькі вісники миру принесуть мир і спокій в Україну і цілий світ!  На завершення  прозвучала пісня «Хай завжди буде сонце». 

У сьогоднішній час як ніколи актуально те, що мир - це найголовніше, що повинна цінувати кожна людина. Розв'язати війну або якийсь конфлікт дуже просто, дуже складно потім зупинити вбивства, загибель людей. Боляче, коли втрачаєш близьких, друзів, але ще більш боляче, коли це стає масовим. Тому, дай Бог, щоб на нашій землі завжди був мир.

 • 17 вересня мешканці нашого рідного Бердянська святкують – День міста. Напередодні цього дня в актовій залі  ДНЗ „БЦПТО” відбувся позакласний захід присвячений 72 річниці визволення м. Бердянська від нациських окупантів в рамках проекту «Моя батьківщина - Україна».

 • 2 жовтня відбувся святковий концерт у державному навчальному закладі «Бердянський центр професійно-технічної освіти», присвячений 75-ій річниці утворення системи професійно-технічної освіти та Дня вчителя. У цей день кожному  педагогові учні сказали багато теплих слів подяки, адже вони - педагоги не шкодують сил, енергії, знань та вмінь, не звертаючи уваги на труднощі ведуть навчальний заклад вперед, і найголовніше виховують робітничі кадри для країни.

 • 14 жовтня Україна вперше відзначатила нове державне свято, яке було запроваджене лише торік, – День захисника України. Дата ця обрана невипадково, адже саме у цей день український народ здавна вшановує Богородицю, яка, за легендами і переказами, не раз рятувала людей від ворожої навали. Окрім Дня святої Покрови Пресвятої Богородиці, 14 жовтня у нашій державі традиційно відзначають ще й День українського козацтва.
 • 21 жовтня в нашому навчальному закладі відбувся конкурс патріотичної пісні та строю, який був присвячений Дню Захисника України. Цього року в конкурсі взяли участь всі навчальні групи.

Урочисте відкриття конкурсу розпочалося з шукування всіх учасників, виконання державного Гімну України.

Виступи учасників оцінювало компетентне журі. У складі директора навчального закладу – Гищука Василя Дмитровича, представника військомату Дьоміна Юрія та випускників навчального закладу Поповича Дмитра та Поповича Александра.

Проходячи святковим маршем з піснею, команди показали добру стройову підготовку, уміння подавати команди, чітке виконання патріотичних пісень.

Після цього журі конкурсу визначило переможців, яким вручили грамоти.

Грамотами нагороджені.

ІІІ місце – групи Є – 31 та П - 33

ІІ місце – групи П – 35 та ТП - 211

І місце – група ТП – 111.

 • 12 листопада було проведено позакласний захід «Квітуча Квітка України», присвячений творчості видатної американки українського походження – Квітці Цісик. Яскраво та зворушливо ведучі – Дуракови Микола та Анатолій - розповіли про трагічне й коротке життя співачки.

 • Доброю традицією в нашому начальному закладі стало проведення огляду-конкурсу художньої самодіяльності. Цей рік не став виключенням. 5 листопада відбувся «Зарепад»талантів.

З кожним роком різножанрова палітра концертних номерів набуває нових відтінків і значень, а разом з ними зростає і рівень майстерності виконання.

Кожна група мала змогу представити свій дружній, активний та згуртований колектив. Нашими учнями було показано чимало гарних та ефективних виступів.

 • 6 грудня  весь український народ відзначав День Збройних Сил України. Ми стали свідками того, як протягом останніх двох років зміцнювалась наша армія. Саме в ці дні вирішується доля країни, і кожен громадянин може зробити свій особистий внесок у боротьбу за мир на нашій землі, а найпростіший – підтримати українську армію.

На засіданні учнівського самоврядування лідери груп запропонували провести акцію «Подарунок для солдата». Були різні пропозиції, але всім запала до душі – підготувати благодійний концерт до Дня Збройних Сил України.

 • 4 грудня у стінах державного навчального закладу «Бердянський центр професійно-технічної освіти» відчувалась святкова атмосфера, трошки бентежна… Всі учасники  благодійного концерту намагались скрити хвилювання, адже розуміли, що сьогодні вони повинні по-особливому заспівати, прочитати поезію для  кожного захисника – вчорашнього випускника навчального закладу, викладача, а може сусіда чи родича, які, не шкодуючи власного життя, боронять свої сім׳ї, рідні села та  міста, які гідно несуть бойову службу в Збройних Силах України.
 • 24 грудня у навчальному закладі відбулася новорічна дискотека для учнів.

Учні власноруч прикрасили фойє навчального закладу,  виступали в якості звукооператорів, сценаристів,  діджеїв та інших героїв вечора.        

Цього вечора до учнів завітали зимові гості – Дід Мороз, Снігуронька та Новий рік. Також під час розважальної програми завітали символ 2015 року – Коза та символ 2016 року – Мавпа. Групи П – 15 та К – 16 підготували на новорічну дискотеку музичні номери.

Веселі танцювальні, гумористичні, музичні виступи запам’яталися присутнім.

Після програми відбулась фотосесія. Кожен хотів сфотографуватися зі Снігуронькою та Дідом Морозом.

Учням сподобалась розважальна програма з цікавими конкурсами. Переможці яких отримували в подарунок призи.

Найважливішою традицією Старого Нового року є посівання. Звичай посівати був вже давно. Ще за тих давніх часів. Люди казали: чим більше прийде сівачів, тим щедрішим буде урожай.

Ось на ранкову лінійку, яка відбувається щоранку в нашому навчальному закладі, 14 січня 2016 року  завітали разом з педагогом – організатором Козинець Ольгою Анатоліївною посівальники.

Посівальник – це втілення кращих людських рис: чистоти, надії, краси. Не впустити сівача у дім, то якось не правильно. Тому що вони бажають господарю всього найкращого у Новому році. Найкраще і найбажаніше – це посівати пшеницею. Пшениця – символ добра, достатку, багатства. Діти виконали обряд цього чудового традиційного свята.

 • 26 січня 2016 в стінах навчального закладу пройшов випускний вечір групи П-45 за спеціальністю «Перукар-модел’єр», «Манікюрник». Це група чарівних дівчат, які протягом чотирьох років проявили себе як дуже гідні, перспективні  та творчі особистості. Кожна з них володіє особливими якостями, у кожною з них в навчальному закладі пов’язана неймовірна історія.

Спортивно-оздоровчий сектор

Спортивно-оздоровчий сектор є невід’ємною частиною дозвілля учнів. Керують даним сектором викладачі фізичної культури Малахова Вікторія Вікторівна та Нестеренко Олег Вікторович.

Навчальний  рік у центрі розпачався дуже насичено. В один із тижнів зайняла своє місце й фізична культура. Протягом п’яти днів учні приймали активну участьу різноманітних конкурсах та змаганнях.

 • У понеділок, 14 вересня, відбулась виставка учнівських стінгазет на тему: „Рідна земля нам сили дає”. Учні під час створення своїх газет проявили фантазію та патріотизм.

Щоб пробудити в учнів інтерес до занять фізичною культурою та спортом на сьогоднішній день не достатньо традиційного підходу. З такою метою був проведений наступного дня „Олімпійський урок”. Учні, у вигляді древніх греків, повідали про зародження Олімпійських ігор. Було показано відеоролік „Відомі олімпійські чемпіони”, та „Відомі параолімпійські чемпіони”.

Дійсно, сучасна молодь, дуже зайнята комп’ютерними технолоніями і мають малорухливий спосіб життя. І саме те, що люди, з дуже тяжкими фізичними вадами,добилися успіхів у спорті, призвелоне аби яке враження на глядачів.

 • В жовтні місяці проходили зональні змагання з міні-футболу серед юнаків.

За результатами ігор хлопці вибороли 1 місце.

 • В нашому місті відбувались змагання зі стрітболу серед учнів ПТНЗ. Наш навчальний заклад відправив на змагання дві команди.

Команда дівчаток (яку представляли: Тарасенко Катерина - група ТП – 111, Трегубенко Анжела - група П – 33, Пилипенко Наталя  - група П – 33 та Савенко Катерина- група П – 45) зайняла І місце.

Команда юнаків у складі: Кулика Юрія (група А – 48), Кушманова Євгена (група А – 48), Лужинського Олександра (група К – 46) та Бухтіярова Артема (група К – 26) зайняла ІІІ місце.                                                                                                                         

 • 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Всесвітній день боротьби зі СНІДом став одним з найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і важливою можливістю для підвищення рівня обізнаності про це захворювання та його профілактику.

Цього дня керівник фізичного виховання Малахова Вікторія Вікторівна провела спортивні змагання між командами дівчат. Разом з ученицями навчального закладу змагалась команда викладачів.

Перед початком змагань всі змогли подивитись невеличку виставу про шкідливі звички та їх вплив на стан здоров’я людини.  Мета  заходу – привити учням правила здорового способу життя, виховувати любов до занять спортом.   Цікавими були не тільки учасники та конкурси  спортивних змагань.    Цікавим було і те, як глядачі  підтримували команди.  

Судило змагання незалежне журі.

 • Відродження національних Збройних сил розпочалось після прийняття 06 грудня 1991 року Верховною Радою України Закону України «Про Збройні Сили України». Цей день став святом для чоловіків, юнаків, які відслужили в армії, і тих, хто про це тільки мріє. Багато юнаків пов'язують своє майбутнє з військом, тобто хочуть стати військовими.

Традиційно в нашому навчальному закладі проводяться заходи, які присвячені цьому дню. Не став виключенням і цей рік.

У спортивній залі було проведено захід, під час якого юнаки навчального закладу змогли продемонструвати свою швидкість, відвагу, спритність.

Розпочався захід з виконання гімну України та винесення Державного Прапору України, педагоги та учні навчального закладу вшанували хвилиною мовчання пам'ять військовослужбовців, які загинули в зоні АТО. Також всіх присутніх привітав випускник навчального закладу, а зарає боєць АТО, який охороняє наш спокій, Тимечко Микола.

Програма змагань була складена з військової тематики, а саме: показові виступи учнів зі строєвої підготовки зі зброєю, рукопашного бою, захисту від зброї масового ураження,    інженерної підготовки та воєнізованої естафети.

Дуже приємно було бачити серед учасників змагань команду викладачів навчального закладу, які показали доволі високі результати.

Проведені змагання показали, що команди боролися між собою завзято, дружню, з великим бажанням перемогти.

 • Напередодні свята  Різдва Христового,  5 січня 2016 року , команда викладачів та майстрів виробничого навчання ДНЗ «Бердянський ЦПТО» прийняли участь у обласних кубкових змаганнях серед працівників професійно-технічних начальних закладів Запорізької області.

Вперта боротьба між командами навчальних закладів проходила з таких видів спорту:

-          волейбол;

-          настільний теніс;

-          шашки;

-          шахи;

-          дартс.

Старший майстер виробничого навчання Ляшко Микола Дмитрович та майстер виробничого навчання Жваненко Костянтин Іванович не подарували легкої перемоги своїм суперникам у настільному тенісі. Серед 48 учасників Жваненко К.І. був другим.

Не одну годину перемагав суперників Ліннік Олександр Григорович у виді змагань з шашок. Із 37 учасників має п’ятий результат. А у виді дартс зайняв 10 місце серед 65 учасників.

Справжню згуртованість, колективізм, взаємодопомогу, витримку команда проявила змагаючись у виді спорту волейбол. На шляху до перемоги змагались з достойними суперниками. І ось змореним, виснаженим залишилась одна фінальна гра. Не все вдалося, команда не втрачала бойового духу до кінця гри, але суперник видався сильнішим. За підсумками змагань, команда посіла ІІ призове місце.

Капля розчарування торкнулася команди, але всього на мить. Адже найдорожче те, що ми всі  разом, живі, здорові, всупереч всім негараздам не втрачаємо бойового духу і прагнемо до здорового способу життя.

Бажаємо працівникам навчального закладу здоров׳я, наснаги  і ще багатьох спортивних звершень.

 

Трудовий сектор

В нашому навчальному закладі учні отримують робітничі професії: «Маляр-штукатур, лицювальник-плиточник», «Муляр, монтажник гіпсокартонних конструкцій», «Автослюсар, машиніст крана автомобільного» , «Кухар-кондитер», «Перукар-манікюрниця». Всі вони дуже творчо підхходять до своїх завдань.

 • Протягом 2015 року учні за професією «Маляр-штукатур, лицювальник-плиточник» працювали над утепленням фасаду навчального корпусу.
 • В 2015-2016 навчальному році учні за професією «Автослюсар, машиніст крана автомобільного» власними руками створили автодром для практикування навичок водіння.
 • Дівчата за професією «Перукар-манікюрниця» розмалювали майстерню малюнками на стінах.
 • Протягом року постійно проводилися прибирання територій навчального закладу.
 • 21 вересня учні центру прийняли участь у міському суботнику на території парку Шмідта.

 

Інформаційно-організаційний сектор

Учасники інформаційно-організаційного сектору завжди в центрі всіх подій, які відбуваються у стінах навчального закладу. Всю отриману інформацію вони висвітлюють на сторінках газети центру «Бліц » під керівництвом викладача іноземної мови Денисової Наталії Сергіївни.

 • 25 листопада участь у тренінзі «Ми проти насильства» в Бердянському державному педагогічному університеті.
 • 26 листопада проведено тренінг «Насильству –ні!».

 • Кожного року найактивніші учні навчального закладу винагороджуються цікавими поїздками по містах України. В грудні 2015 року відбулася поїздка до міста Лева. Під час перебування у Львові учні відвідали  інформативні екскурсії: відомий на весь світ Оперний театр, чарівний храм Божого Тіла, Вірменський собор, казкові крамнички у центрі Львова і цукерня, львівська «Чоколядка», яка безсумнівно сподобалась усім.
 • 1 грудня проведено виховну годину з групою А-18 «Шкідливим  зичкам – ні!». Хлопці ознайомили всіх як правильно вести здоровий спосіб життя, та про жахливі наслідки алкоголю, паління та наркотиків.

 

 • 17 грудня перемогли у номінації «Ступені добра» та відвідали міський святковий захід «Добрі справи для Святого Миколая».

 

Сектор освіти, дисципліни та порядку

Учні сектору освіти, дисципліни та порядку очолюють Раду профілактики, де розглядаються учні, які систематично порушують поведінку, не готуються до занять. Даний сектор відповідає за чергування у навчальному закладі, розглядає порушників та допомагає у підготовці до занять.

За підсумками кожного півріччя обирається найкращий учень (за найвищим середнім балом), який стає обласним стипендіатом. За результатами І семестру 2015-2016 навчального року найкращою ученицею стала Одоєвська Наталя (група П-25), яка навчається за професією «Перукар-манікюрниця».

 Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар

Правила додавання коментарів


Security code
Refresh

Корисні посилання