header more light

Виховна робота

Виховна робота

У навчальному році виховна діяльність спрямована на набуття учнями центру соціального досвіду, успадкування духовних надбань нашого народу, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин, формування в учнів особистісних ознак громадян української держави, розвиненої духовності, фізичної досконалості, моральності, художньо-естетичної, трудової та екологічної культури.

Головна увага приділяється  формуванню громадянина - патріота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю; вихованню громадянина з демократичним світоглядом і культурою, який не порушує прав і свобод людини та з повагою ставиться до традицій і культури інших народів; створенню умов для реалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів; вихованню в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян, формування гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров׳я.

Питання виховної роботи розглядаються на нарадах при директорі: «Аналіз зайнятості учнів гуртковою роботою», «Аналіз  виховної роботи у групах», «Про стан поведінки дітей з групи «ризику»», «Про роботу з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування», «Про участь учнів у позаурочних заходах», «Про організацію роботи  трудового загону «Професіонал»», «Аналіз роботи спортивних секцій», «Аналіз відвідування учнями занять».

Розглядаються питання  виховної роботи і на засіданнях педагогічної ради: «Про стан правовиховної роботи у навчальному закладі», «Про проведення профорієнтаційної роботи», «Пропаганда здорового способу життя - запорука здорової нації», «Позаурочна зайнятість учнів», «Про організацію літньої зайнятості учнів»; на засіданнях батьківських комітетів, батьківських зборах; на засіданнях методичної комісії класних керівників; проводяться оперативні наради класних керівників, майстрів в/н.

 У навчальному року працює методична комісія класних керівників. Для класних керівників   організовуються семінари з тем «Правове виховання учнів у позаурочній діяльності. Правове виховання. Крок до майстерності», «Практичні рекомендації педагогам щодо ефективного виховного впливу на учнів у критичних ситуаціях», «Особистісно орієнтоване виховання – нова освітня філософія: виховна позиція – розуміння дітини; виховна позиція – визнання дитини», «Формування здорового способу життя».  З метою  патріотичного, духовного,  правового, морального та  естетичного виховання підлітків,  пропаганди  здорового способу життя кожного вівторка проводяться виховні години. Класні керівники з групами проводять відкриті виховні години.

У центрі працюють предметні гуртки,  вокальний гурток, спортивні секції. Найкращі результати показали  учні, які працювали у гуртку «Шарм», керівник Назаренко Т.С., двічі  організовували виставки своїх робіт. Учні, які відвідували гурток «Біоінтелект», керівник Катаєва О.П.,  неодноразово виступали  та  пропагували здоровий  спосіб життя, цікаві заходи були проведені під час екологічного тижня.  Секція з рукопашного бою під керівникцтвом  Вельчева С.І.  має свої успіхи не тільки у навчальному закладі, неодноразово запрошувались на показові виступи у місті Бердянську, Запорізькій області, де учні навчального закладу займали призоі місця. У квітні 2011 року у місті Харкові Таран Владислав під час змагань по бойовому багатоборству став Чемпіоном світу.   Спортивні секції у цьому начальному році мають позитивний результат,  зайняті призові місця під  час виступу  команд навчального закладу на зональних змаганнях з різних видів спорту. Протягом року команди навчального закладу брали активну участь у спортивних змаганнях, які проводились у місті Бердянську, які були організовані відділом сім’ї, молоді та спорту: на першість міста  з волейболу, під час яких команда дівчат отримала перемогу,  на першість з футболу на кубок В. Самойлова, де команда центру зайняла почесне друге місце;  приймали двічі участь у військово-патріотичній грі «Зірниці», зайняли восени І місце, навесні ІІ місце. Протягом року проводились спортивні свята серед команд учнів центру до Дня фізичної культури  та спорту, Дня Збройних Сил України, Дня Захисту Вітчизни. Вперше у цьому році до Дня здоров’я підготували та провели баскет-шоу для команд дівчат. У травні 2011 року брали участь в обласних змаганнях «Козацькі розваги».

Учні, які відвідують драматичний гурток «Спадщина»,  протягом року показували свої артистичні здібності під час проведення позакласних заходів  до Дня української писемності,  Шевченківських днів, під час виступу на обласному огляді-конкурсі  художньої самодіяльності «Таланти твої, Україно», показали  цікаву постановку уривку із   п’єси Тараса Шевченка «Назар Стодоля».

У роботі  гуртків:  предметних, спортивних секціях було залучено 338 учнів, що становить 65 відсотків від загальної кількості дітей. До роботи у гуртках були залучені учні, які перебувають на внутрішньому  обліку у навчальному закладі, Службі у справах дітей, кримінальній міліції.

Однією із складних проблем у начальному закладі є  схильність учнів до  правопорушень. Особливе занепокоєння викликають учні із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.   Створено цілу систему профілактичної роботи:

 • здійснюється контроль за відвідуванням учнями занять (облік ведеться класними керівниками та майстрами в/н, черговим адміністратором);
 • проводиться цикл бесід на правову тематику, виховні години; цікавими у цьому навчальному році  були проведені  практичні семінари  з учнями за участю благодійної організації АСЕТ щодо профілактики ВІЛ-СНІДу, де учнів мали можливість дізнатися  багато корисного з вищеназвної теми; Була організована зустріч з лідерами організації «А-21», на якій були розглянуті питання    проблеми торгівлі людьми; організовувались зустрічі для учнів із працівниками «Клініки, дружньої до молоді», де  розглядались питання  про  негативний вплив на організм людини алкоголю, наркотиків, а також  питання  щодо профілактики  Віл-СНІДу  серед молоді.
 • працює рада профілактики, яка проводить засідання один раз на місяць, на своїх засіданнях розглядає питання роботи з учнями, схильними до правопорушень, залучає батьків, педагогів, вивчає виконання учнями внутрішнього розпорядку та правил для учнів; розглядає випадки порушення дисципліни у навчальному закладі, сім׳ї, у позаурочний час;
 • організовано чергування по навчальному закладу, де учні стежать за дотриманням правил поведінки в урочний час;
 • учні охоплені постійними і тимчасовими дорученнями;
 • проводиться систематична індивідуальна робота з підлітками та батьками;
 • звертаємось за допомогою у Службу  у справах дітей, кримінальну міліцію. Була організовані зустріч з працівниками кримінальної міліції, соціальної служби.

Проводиться індивідуальна робота з учнями, які стоять на внутрішньому обліку, за кожним з них закріплений класний керівник, майстер в/н, який тричі на рік звітує про свою роботу з учнем. На кожного учня заведена картка профілактичної роботи, в якій фіксується робота, яка проведена з учнем.  Дані про проведену роботу з учнем подаються у службу у справах дітей

З метою покращення стану здоров׳я учнів проводиться медичне обстеження дітей лікарями підліткового кабінету. Медичний кабінет забезпечений необхідними медикаментами.  Неодноразово  для учнів організовувались  зустрічі з лікарем наркологом, генікологом.

Велика робота проводиться у бібліотеці навчального закладу: організовуються книжкові виставки до історичних дат, проводяться  відкриті заходи, вікторини, зустрічі з цікавими  людьми.  Бібліотекар тісно працює з вихователями гуртожитку. 

Значне місце у виховній роботі посідає  учнівське самоврядування. Учнівська рада лідерів об’єднує в собі комітети, які протягом року виконували кожен свою роботу:

 • комітет освіти, науки та виробництва проводить рейди перевірки готовності учнів до уроків, підводилить підсумки на  лінійках; заслуховують старост на засіданні ради лідерів про причини пропусків занять учнями  та заходи, які прийняті до учнів; заслуховують учнів, які постійно порушують дисципліну; допомагають класним керівникам, майстрам в/н, відвідують учнів за місцем проживання;
 • комітет культурно-масової роботи є активним в організації та проведенні свят, які проходять у навчальному закладі та місті Бердянську; Цікаві заходи проведені до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом,  Дня закоханих, 8-го Березня; учні  навчального закладу прийняли активну участь у міських заходах, організованих відділом сім’ї, молоді та спорту: «Оснінній бал», «Студентські розваги», «Новорічний карнавал», «Велика любов у маленькому місті» та інші. Протягом року органами учнівського самоуправління було реалізовано декілька проектів, але найбільше запам’ятався дітям проект «Поспішайте  творити добро», «Моральний чвчинок» під час якого:
 • учні прийняли активну участь у  акції «Чисте довкілля» по благоустрою території міста Бердянська (225 учнів);
 • прийняли активну участь у акції «Врятуймо дітей Європи» (чорнобильців), зроблено підписку на газету «Чорнобильський дзвін» на суму 110 гривень;
 • відвідали  школу–інтернату міста Бердянська, подарували дітям іграшки, книги, зібрані учнями навчального закладу;
 • прийняли участь у ІУ Всеукраїнській акції «Серце до серця»,
 • до 66 річниці Великої Перемоги учнями підготовлено святковий концерт для ветеранів мікрорайону «Скловолокно»;
 • організували благодійний концерт «Пісня заради мрії».
 • комітет спортивної та оздоровчої роботи допомагає в організації спортивних свят, Днів здоров׳я, проводить анкетування учнів щодо негативного впливу шкідливих звичок на організм молодої людини.
 • комітет санітарії та екології стежать за прибиранням закріпленої території за групою, виходили до адміністрації центру з питанням благоустрою території біля навчального закладу, є організаторами створення сучасного куточку відпочинку на подвір׳ї центру;
 • прес-центр  підготував декілька випусків газет, були спроби підготовки  випусків новин дня, тижня.  Учням не вистачає досвіду, витримки, тому не все виходить так, як хочеться.

Протягом навчального року відбулись цікаві заходи до Дня української писемності,  дня козацтва,  77-х роковин Голоду на Україні,  Всесвітнього дня боротьби зі Снідом, Новорічний вогник,  22-ї річниці виводу військ з Афганістану,   Шевченківських днів,  25 річниці аврії на Чорнобильській АЕС, Дня перемоги  та інші; були проведені предметні тижні  з фізики, української мови та літератури, хімії, біології, математики у рамках яких проводились вікторини, інтелектуальні ігри, конкурси газет, кросвордів. Активні  учасники предметних тижнів були нагороджені  грамотами та подарунками.

Протягом року учні  центру брали участь у міських  та обласних конкурсах:

 • «За здоровий спосіб життя», учениця ІІІ курсі Русінова Гання зайняла ІІ місце;
 • «Моральний вчинок», учениця ІІ курсу Кармаза  Марія зайняла ІІІ місце;
 • «Знай та люби свій рідний край»; - І місце у номінації «Квілінг», ІІІ місце у номінації «Декоративний розпис»
 • «Скринька добрих справ» та ін.

Особлива увага приділяється вихованню учнів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: організоване харчування, надається матеріальна допомога на  придбання одягу, взуття, забезпечені гуртожитком, знаходяться на постійногму контролі у керівників групи, адміністрації навчального закладу.  Для учнів навчального закладу організовано гаряче харчування:

 • Триразове -   для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
 • дворазове -  для учнів, які проживають у гуртожитку;
 • працює буфет.

 

 


Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар

Правила додавання коментарів


Security code
Refresh

Корисні посилання