Учням

НА ДОПОМОГУ ПЕРШОКУРСНИКАМ

 

1

 • ПРИЙМАЙТЕ КОЛЕКТИВ ТАКИМ, ЯКИЙ ВІН Є

Приймати людей такими, які вони є процес дуже складний. Хочеться, щоб люди були такими, якими ми хочемо їх бачити. А вони різні, кожен зі своїм досвідом і багажем проблем, зі своїм характером і темпераментом. Не зліться і не засмучуйтесь, і не намагайтеся переробити людини - це неможливо. Вчіться терпимості, намагайтеся зрозуміти оточуючих вас людей.

2

ПОСПІШАЙТЕ ЗАВЕСТИ ЗНАЙОМСТВО З ОДНОГРУПНИКАМИ
Як правило, ці люди стають друзями на все життя. Все в той же корисний блокнот запишіть номери їх телефонів і адреси електронної пошти, особливо телефон старости групи. Не соромтеся дзвонити одногрупникам, щоб уточнити розклад, термін здачі контрольних, рефератів і т. д

3

 

ВЧІТЬСЯ ПРАЦЬОВИТОСТІ І НЕ ЛІНУЙТЕСЯ
Пам’ятайте – Ви під пильним зором колективу і його думка про Вас може коштувати Вам дорого або навпаки, стати хорошим стартом для нових відносин.

 

 

4

• ЗМІНА МІСЦЯ, ОТОЧЕННЯ – ЦЕ ЗАВЖДИ СТРЕС
З перших днів в новому колективі людина (особливо, якщо вона сором’язлива) найчастіше схильна вести себе напружено, уникати контактів, замикатися в собі. Таке Ваше холоднувате відношення можуть розцінювати як зарозумілість. Тому, як би не було важко, в перші дні намагайтеся не «закриватися» від людей, контактуйте, звертайтеся за допомогою та посміхайтеся.

 

• ПРОЯВЛЯЙТЕ ДОБРОЗИЧЛИВІСТЬ, ТЕРПИМІСТЬ, МАЙТЕ ПОЧУТТЯ ГУМОРУ
Намагайтеся не завертати уваги на чиюсь колючість, переводьте все на жарт. Проявляйте доброзичливість, майте почуття гумору.

5

• БУДЬТЕ ГОТОВІ ДОПОМАГАТИ ІНШИМ

Якщо Ви бачите, що у Вашого одногрупника є проблеми, а у Вас вільний час, не соромтеся, запропонуйте йому допомогу. Це завжди позитивно оцінять Ваші одногрупники та викладачі.

• У СКЛАДНИХ СИТУАЦІЯХ НЕ ХИТРІТЬ І НЕ ВИВЕРТАЙТЕСЯ.
Пам’ятайте, «все таємне рано чи пізно стає явним». Краще вчасно повідомити про помилку або ситуацію, проблему, ніж зі страхом чекати, що все розкриється і Вас покарають.

6 НЕ ОБГОВОРЮЙТЕ ІНШИХ
Слідкуйте за собою і своїми словами. Пам’ятайте, що необережно кинутим словом можна боляче поранити


Поділитися в соціальних мережах

Корисні посилання