Новини

Крути – молода кров

Ключовими подіями першого року Української революції 1917–1921 років стало створення Української Центральної Ради та проголошення Української Народної Республіки.

Прихід в жовтні 1917 до влади в Росії  більшовиків становив загрозу для УНР. Вони прагнули встановити власний контроль над Україною і розглядали Центральну Раду як серйозного конкурента у боротьбі.

7 січня 1918 року більшовики оголосили загальний наступ на Україну. У середині січня 1918-го вони встановили контроль майже на всьому Лівобережжі та просувалися на Київ. За таких умов 22 січня 1918 року Українська Центральна Рада ІV Універсалом проголосила незалежність Української Народної Республіки.

29 січня 1918 р. на залізничній станції Крути, подолання якої відкривало дорогу на Київ для більшовицької армії, відбувся бій. Участь у бою з боку українських сил прийняли київські студенти 15-18 років, яким протистояли досвідчені військові більшовицької армії.

Для вшанування пам’яті та подвигу українських героїв, в нашому навчальному закладі було організовано та проведено виховний захід «Крути – молода кров». Учасники заходу, викладач історії Д’яків Олександр Миколайович та учні центру, дали можливість поринути у минуле. Стати свідками героїзму молодих українців, які не жаліючи себе, віддали життя за майбутнє України.

Друк


Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар

Правила додавання коментарів


Security code
Refresh

Корисні посилання