Новини

У бібліотеці відкрито виставку до 85-х роковин

з дня народження Василя Симоненка

До 85-річчя від дня народження видатного поета-шістдесятника Василя Симоненка у бібліотеці ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти» відкрилася книжкова виставка-портрет «Я для тебе горів, український народе», на якій представлені поетичні твори письменника, літературно-критичні статті про його творчість та інформація про рух шістдесятництва, представником якого він був.

Народився Василь Симоненко на Полтавщині. Навчався на факультеті журналістики Київського університету. Працював кореспондентом у різних газетах Черкаської області. Пішов із життя на 29-му році та справив величезний вплив на пробудження національно-демократичних настроїв в усій Україні.

Перша прижиттєва збірка поезій «Тиша і грім» вийшла у 1962 році. Згодом вийшли книги поезій «Земне тяжіння», «Лебеді материнства», «У твоєму імені живу». Своєю гарячою і пристрасною натурою, Василь Симоненко увійшов у літературу як поборник правди і добра.

Крім віршів, він писав новели, сатиру, прозу; був автором численних статей, рецензій, публікацій.

За свої поетичні твори та книгу прози «Народ мій завжди буде» був посмертно удостоєний Національної премії України ім. Шевченка.

Запрошуємо усіх бажаючих відвідати виставку в бібліотеці центру й ознайомитися з постаттю Василя Симоненка та його творчим надбанням.

Друк


Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар

Правила додавання коментарів


Security code
Refresh

Корисні посилання