header more light

Новини

Філологічний тиждень

Традиційно  в листопаді ДНЗ "Бердянський ЦПТО"проводить Філологічний тиждень. 
Цього року програма предметного тижня була, як завжди, цікавою та насиченою. Учні мали змогу поринути в багатющий світ краси рідної мови, доторкнутися душею до літературних надбань українських і світових письменників.
Метою проведених заходів викладачі української мови та літератури  ставили – активізувати знання учнів про мову, як джерело духовного зростання нації, виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя, розвивати мовні здібності учнів, збагачувати їх словниковий запас, пробудити зацікавленість до вдумливого прочитання творів, розвивати культуру мовлення, відчуття слова, вміння виразного читання поезії,  інсценізації.
До свята української мови та писемності фойє закладу освіти було прикрашено стінівками про рідну мову та її значення в житті кожного українця. 

В п’ятницю, 8 листопада,  7 учнівських груп та педагоги долучилися до написання ХІХ Всеукраїнського диктанту національної єдності. Диктант традиційно зачитував мовознавець, автор підручників і посібників з української мови Олександр Авраменко. Однією з новацій стало введення в диктант деяких норм нового правопису, який набув чинності влітку цього року. В тексті було кілька слів, які треба було писати вже за новим правописом.

Понеділок,  11 листопада, розпочався урочистою лінійкою «До мови доторкнімось серцем», яку підготувала й провела викладач української мови й літератури Інна Вевтоненко разом з учнями групи П 15 та П 25. Учні закладу освіти долучилися до народної мудрості і пізнання краси українського слова.

У вівторок та середу викладачами були проведені І етапи Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. В яких взяли участь відповідно 22 і 5 учнів. 

Четвер, 14 листопадавикладачем Інною Вевтоненко було проведено літературно-музичну композицію «Мова - духовне багатство народу».Мета заходу - поглянути на історію свого народу, збагнути роль рідної мови в утвердженні української державності, при­гадати тернистий шлях боротьби української мови за незалежність та окреслити подальший шлях розвитку української літературної мови. Про мову – духовний скарб нації, засіб людського спілкування, про те, що вона живе в наших серцях - йшла мова під час проведення пізнавально-виховного заходу.

Викладачі-філологи закладу освіти підготували для учнів філологічний квест з цікавими завданнями, що стосувалися рідної мови та культури, які учні мали виконати протягом тижня. Переможців очікували приємні подарунки-сюрпризи.
Завершився філологічний тиждень підведенням підсумків різноманітних конкурсів, які проводилися впродовж тижня. 
 

Друк


Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар

Правила додавання коментарів


Security code
Refresh

Корисні посилання