header more light

Новини

Подорож до Поділля і Буковини

З 19 по 25 листопада 2019 р. 29 учнів ДНЗ «Бердянський ЦПТО» разом з викладачами Вікторією Коваленко та Вікторією Малаховою знайомилися з природними та архітектурними туристичними ресурсами нашої країни. Цього разу мандрували за маршрутом: Бердянськ – Запоріжжя – Хмельницький – Камянець-Подільський – Бакота – Хотин – Завалля –Чернівці – Тернопіль – Мелітополь – Бердянськ. Екскурсійна програма була розрахована на чотири дні.

20 листопада  вранці група зійшла з потягу в місті Хмельницький звідки попрямувала до славетного міста Камянець-Подільський, де їх зустріли організатор Ірина та екскурсовод Світлана.  Одразу ж вирушили на екскурсію. Перша зупинка була у парку закоханих. Тут особливо чарівно: б'ють фонтани, у невеличкому ставочку велично плавають дві пари лебедів, навколо багато затишних кафе, прикрашених античними статуями - все це занурює у романтичну атмосферу закоханості.

Потім пройшлись середньовічними стежками міста,  та прогулялись біля Смотрицького каньйону. Це глибока вузька  долина річки Смотрич із стрімкими схилами. Через ущелину  перекинуто міст Стрімка лань, раніше через цей міст люди носили воду, так як у місті її не було.

Наступною зупинкою був Кафедральний костел Святих апостолів Петра і Павла - надзвичайний та єдиний в Україні християнський храм, в композиції якого є характерний елемент мусульманської архітектури - мінарет, увінчаний скульптурою Богородиці. Усі мали можливість поринути в ауру умиротворення та душевного спокою.

Далі вирушили до села Бакота – це маленький шматочок раю, село, якого немає на карті України, що знаходиться на території національного парку «Подільські товтри». З Дністрових вод підпирають схили химерні скелі, що надає цьому місцю особливості. Але говорити про село Бакота, і не сказати нічого про Михайлівський скельно-печерний монастир, який є найстарішим монастирем Поділля - зупинитися на пів сказаному. Енергетика цього місця вражає. Тут можна  переосмислити своє життя, поміркувати над своїми вчинками, або просто посидіти та насолодитись чудовими краєвидами. Монастир допомагає морально відновитись і дає нові сили. Бути на Поділлі і не завітати у це неймовірне місце, напевно, справжній злочин.

Другого дня учні відвідали старовинну Кам`янець-Подільську фортецю XII-XVIII ст. - візитну картку міста. Тут повітря насичене легендами та переказами про минулі часи. До фортеці веде Турецький міст, що є одним із найстаріших в Україні. Це неймовірно казкове місце.

Далі випала змога відвідати місто Хотин. Це місто в Чернівецькій області, що на березі Дністра. Воно має давню історію. Його назва означає "хотіти", "бажати", тому ця місцевість була завжди бажаною для проживання.

Перлиною цього міста є Хотинська фортеця, яка є пам'яткою архітектури, культури XIII -XIX ст. Цю фортецю вважають одним з семи чудес України. Її стіни не раз ставали свідками війн, перемог і поразок. Це було надзвичайне почуття, зануритись в історію, побачити ці види та відчути всю енергетику того часу. Мури заввишки 40 м, колодязі глибиною 65м та панорама на пагорби Дністра зачарували всіх своєю красою.

Після смачного обіду з національними стравами, екскурсійна група завітала до села Завалля на Тернопільщині, щоб зануритись у чудову атмосферу печери «Атлантида». Це єдина печера на території Поділля з триповерховою будовою. Новоспечені спеліологи побачили багато див природи: рідкі види кристалів, лікувальну глину, форми гіпсу різного кольору. При освітленні вони грали різними барвами та створювали казкові враження. Печера має окремі зали, галереї, гроти та коридори, по яким мандрівники прогулялися з великим задоволенням.

Третій туристичний день був присвячений знайомству з містом Чернівці, яке ще називають «Маленький Відень». Екскурсія містом розпочалося з його серця - Центральної площі, де розташована міська ратуша, що була побудована 1847 року й досі стоїть практично без змін. О 12 годині  побачили чернівецького сурмача, який грав мелодію "Марічка" з вежі ратуші. З Центральної площі продовжили екскурсію пішохідною вулицею імені Ольги Кобилянської (колишня вулиця Панська), де побачили багато архітектурних та історичних пам'яток. Особливу увагу приділив екскурсовод Ярослав Вірменській церкві, яку спроектував архітектор Йозеф Главка та зараз використовують для урочистого розпису молодят та концертів органної музики. Навпроти Вірменської церкви розташований Український народний дім. У свій час його відвідували – Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Микола Лисенко, Михайло Грушевський та Іван Франко.

Потім вирушили до родзинки буковинського міста
- головного корпуса Чернівецького Національного університету імені Юрія Федьковича - «українського Гоґвортса» - колишньої резиденції митрополитів Буковини і Далмації (архітектурний пам'ятник ХIХ ст.). Цей унікальний об'єкт включено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.  Під час екскурсії в учнів була можливість оглянути Храм Трьох Святителів, Мармурову, Блакитну, Червону зали, які вразили своїми фресками.

Четвертого дня через несприятливу погоду екскурсія до Карпат була відмінена. Тому учні мали можливість відвідати Чернівецький обласний краєзнавчий музей та Чернівецький обласний художній музей, де познайомились з побутом буковинців. Бажаючі покататись на ковзанах на «Льодовому майданчику».

Ввечері завітали на виставу «Кайдашева сім’я», що відбулася у Чернівецькому музично-драматичному театрі імені О. Кобилянської, який спроектували австрійські архітектори Ф. Фельнер і Г. Гельмер. Копія чернівецького театру є в німецькому місті Фюрт.

24 листопада з чудовим настроєм, незабутніми враженнями та безцінним досвідом попрямували до міста Тернопіль звідки й вирушили потягом додому.

Екскурсія зарядила всіх енергією, позитивом, натхненням на нові звершення.

Друк


Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар

Правила додавання коментарів


Security code
Refresh

Корисні посилання