Новини

Країни нашої незламний цвіт

Минула п’ята річниця від трагічних і героїчних подій на Майдані. На шляху до незалежності український народ приніс у жертву своїх найкращих синів і дочок. До цієї дати  в державному навчальному закладі «Бердянський центр професійно-технічної освіти» проведено виховний захід присвячений  вшануванню пам`яті Героїв Небесної Сотні – «Країни нашої незламний цвіт», який разом з учнями підготувала і провела викладач Катаєва Ольга Петрівна. Вона наголосила, що сьогодні від молодого покоління залежить, як звучатиме ім'я «Україна» і український народ у третьому тисячолітті.

Учні - Сєрокурова, Анастасія, Герасименко Інна, Курусь Ганна, декламували вірші, якими  висловлювали думки про те, що потрібно зробити, щоб стати гідним громадянами України.

Зі сцени і в залі, всі присутні співали гімн України так, як це відбувалося на Майдані,   національна гордість наповнювала серця за нашу країну та її волелюбний народ.

Вірш «А Сотню вже зустріли  небеса» декламувала учениця ІІ курсу Єна Сніжана.

А сотню вже зустріли небеса..

Летіли легко, хоч Майдан ридав…

І з кров’ю перемішана сльоза….

А батько сина ще не відпускав..

Й заплакав Бог, побачивши загін:

Спереду – сотник, молодий, вродливий

І юний хлопчик в касці голубій,

І вчитель літній – сивий-сивий..

І рани їхні вже не їм болять..

Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло..

Як крила ангела, злітаючи назад,

Небесна сотня в вирій полетіла…

Проникливо звучала розповідь про історію написання вірша «Мамо, не плач», яку написала на чужині галичанка Оксана Максимишин.

Драматично, з глибоким почуттям заспівали пісню «Мамо, не плач» педагоги Кириченко С.В., Оруджиєва Т.С., Малахова В.В., Брунько К.Ю.

Учні почули роз­повідь про мо­лодого пораненого хлопця, у виконанні Шевченка Влада, який попри біль співав Гімн України і помер, не дочекавшись швидкої. Герої майдану не думали про те, що можуть загинути. Вони лише знали, що так, як є, так далі бути в Україні не може.

Мелодійно прозвучала пісня «Ангели Майдану» у виконанні Сіроштана Микити та Янакової Вікторії.

         Присутні переглянули відеофільм «Памяті Небесній сотні», відеокліп «Не спи, моя рідна земля» групи «Мандри».

У хореографічних композиціях були представлені події, що відбувалися під час Революції Гідності.

На заході були присутні бійці 501 окремого батальйону морської піхоти військово-морських сил України разом зі старшим прапорщиком Лінніком Олександром Григоровичем, який працював у нашому закладі викладачем військової підготовки. Розповідь про події в Дебальцево учасника антитерористичної операції, старшого матроса Шевченка Віталія вразила учнів. Найбільша гордість нашого закладу – це учні, які навчались, а зараз проходять військову службу  у 501 окремому батальйоні морської піхоти - старші матроси Бабак Дмитро, Кисельов Владислав, Шестеринський Олег, матрос Охрименко Євген.

У глибокій скорботі згадали учнів нашого центру Олега Щербаня, Віталія Дзизу і тих, хто  своїм життям виборював незалежність, цілісність   на сході нашої України, її мир і спокій.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих під пісенний щем балади «Пливе кача по тисині» у виконанні педагогів.

Хай палають свічки пам’яті загиблих героїв у наших серцях.

Пісня «Повертайся живим» у виконанні Гулієвої Аміни, була присвячена нашим гостям і всім бійцям, що захищають нас ціною свого життя.

Викладач Катаєва О.П.

Друк


Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар

Правила додавання коментарів


Security code
Refresh

Корисні посилання