header more light

Новини

Чорнобиль не має минулого часу

26 квітня 2017 року виповнюється 31 рік, як відбулася наймасштабніша техногенна катастрофа за весь час використання атомної енергетики - аварія на Чорнобильській атомній електростанції.    

             
Згідно з архівними даними, 26 квітня 1986 року, вночі о 1:23 на четвертому енергоблоці ЧАЕС в результаті серії теплових вибухів був повністю зруйнований реактор. Значна кількість радіоактивних речовин потрапила в навколишнє середовище. 

Біда розчинилась в духмяному повітрі, у біло-рожевому цвітінні яблунь та абрикос, у воді сільських криниць, у всій красі. Та хіба тільки в ній? Вона розчинилася в людях. Ця трагедія увійшла в історію, в усі хроніки людства як невигойна рана на тлі України.

Чорнобиль... мертва зона... Сьогодні ці слова гірким болем відлунюються в наших серцях. Заростають деревами, кущами, травою опромінені села. Вони порожні, мертві. Поступово, тихо руйнуються хати. Разом з ними руйнуються, зникають неповторні цінності поліської давнини.

Повернувшись у безлюдну зону, журавлі дивуються, чому не чути веселих дитячих голосів, чому тут немає життя...

Поля і луки, ліси й озера, річки і ставки Чорнобильщини тяжко уражені невидимою чорною хворобою. Дичавіє земля. Чорний круг невідомо скільки разів залишиться незагойною виразкою на лоні природи.

Хіба про це можна забути?  У  скорботні дні  квітня   ми вшановуємо  тих, хто  першим заглянув у очі  смерті, зупиняючи атомну катастрофу.      З цією метою у навчальному закладі  була  підготовлена та проведена Єдина виховна година «Чорнобиль не має минулого часу», учні оформили стіннівки про героїв-пожежників. Учні, які проживають у гуртожитку переглянули фільм «Метелики» та прийняли участь у обговоренні.

Важко усвідомити, що це відбулося на нашій землі. Так,
Чорнобильська аварія - перший дзвінок у XXI століття. Нехай у цей день, День Національної скорботи, тяжкі дзвони Чорнобилю  відгукнуться в думах кожного з нас співчуттям і милосердям.

Заступник директора  з навчально-виховної роботи   Косенок Н.В.

IMG 20170425 084358

Друк


Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар

Правила додавання коментарів


Security code
Refresh

Корисні посилання