header more light

  • Головна
  • Новини
  • Бібліотека запрошує відвідати виставку, присвячену Дню Соборності та Свободи України

Новини

28 квітня – Всесвітній день охорони праці

Існує вислів: «Перша ознака здорового життя – праця». Якщо людина вміло обрала для себе професію, то від своєї праці вона отримує насолоду, приносить користь своїм рідним і державі. Держава, в свою чергу, цінує життя і здоров’я своїх громадян, охороняє їх законом в процесі праці.

Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми травматизму та загибелі працівників, а також для того, щоб сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці.

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам'яті загиблих працівників, уперше проведеного канадськими профспілками у 1986 році в пам'ять про працівників, які отримали травму та загинули на виробництві.

У цей день більш ніж в 100 країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006 щорічно 28 квітня.

У 2017 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією МОП відзначатиметься під девізом  «Удосконалення  збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

28 квітня в Бердянському центрі професійно-технічної освіти були проведенізаходи з охорони праці. Відбулася урочиста лінійка, присвячена Дню охорони праці. Учні центру та викладач охорони праці Катаєва Ольга Петрівна  підготували пізнавальний матеріал, що познайомив учнів з історією та причинами виникнення цього свята, можливими небезпеками, які можуть статися під час виконання виробничого навчання, заходами, спрямованими на усунення травматизму під час навчання.  Крім ризиків та небезпек, що приховує кожна професія, особлива увага була приділена профілактиці шкідливих впливів та правил з охорони праці представників різних професій.

Для учнів центру проведено вікторину «28 квітня – Всесвітній день охорони праці», метою якої стала роз’яснювальна робота з приводу профілактики побутового травматизму.   В бібліотеці центру була організована виставка літератури з техніки безпеки та охорони праці. В кабінеті охорони праці оформлено стенд - «Безпека праці та здоров'я під час проведення виробничого навчання». Яскравими малюнками учні центру висловили своє відношення до проблем виробничого травматизму та професійних захворювань, а також показали можливі шляхи їх профілактики. Виставка дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей» виявила небайдуже ставлення наших учнів до стану охорони раці в нашому суспільстві. В нашому навчальному закладі ми також намагаємось створювати здорові та безпечні умови праці.   Охорона праці – це захищене життя і здоров'я на робочому місці.

Викладач охорони праці Катаєва Ольга Петрівна

DSC03968

 

Друк


Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар

Правила додавання коментарів


Security code
Refresh

Корисні посилання