header more light

Історія

Історія

Сонячне місто Бердянськ, що на Запоріжжі, відоме в багатьох куточках України, не тільки  тому, що тут влітку  можна добре відпочити, а й тому, що більше  40 років тут існує ПТУ №25, сьогодні державний навчальний заклад «Бердянський центр професійно-технічної освіти».

Навчальний заклад має довгу і славетну історію. У 1969 розпочало свою роботу професійно-технічне училище №25, яке готувало  кваліфікованих робітників за професіями маляр,  муляр, штукатур, лицювальник, столяр будівельний, електрогазозварник, машиніст крана автомобільного.    Протягом 1968-1970 років були побудовані  навчальний корпус, гуртожиток та  навчально-виробничі майстерні добудовувались  у період функціонування училища. І почалася творча, натхнення праця. Паралельно формувався інженерно-педагогічний колектив, який очолював двічі Герой Радянського Союзу Кунгурцев Євгеній Максимович. Під його керівництвом проходив процес становлення училища, формування колективу працівників, для яких будівельна справа і виховання дітей було основним у житті.  Педагогічний колектив працював  вдумливо і творчо. Була тісна співпраця з колективом  базового підприємства «Бердянськбуд».

У 1984 році ПТУ №25 було реорганізовано в середнє ПТУ №25 (СПТУ №25). Росла і міцніла матеріально-технічна база училища, збільшився контингент учнів, учні крім робітничої професії, здобували й середню освіту. Наказом №162 від 08.12.1992 року СПТУ №25 перейменовано  на професійно-технічне училище №25.    Особливих успіхів у роботі досягли заступник директора з виховної роботи Здравчева Клара Костянтинівна,  заступник директора з навчально-виробничої роботи Яковенко Олександр Іванович, заступник з навчальної роботи Клименко Сергій Олексійович, майстри виробничого навчання Чапля Анатолій Іванович, Бойко Галина Олексіївна, Дубяга Галина Єфимівна, Прохоренко Іван Микитович, викладачі спецдисциплін Некрасова Олена Василівна,  Лашун Світлана Володимирівна та інші.

У цей період значно активізувалася позаурочна виховна робота. Почали успішно працювати  гуртки художньої самодіяльності: стали відомими у місті та області зведений хор педагогічних працівників та учнів, команда КВК «СПРУТ-25», драматичний гурток «Спадщина».

В житті країни наступили тяжкі періоди, що зачепили і наш начальний заклад. Розпочалася важка боротьба  за виживання, відстоювання свого права на існування. Було дуже важко, складно, але колектив  вижив.  З серпня 2000 року розпочалася нова сторінка в історії життя навчального закладу.

Новий керівник - Василь  Дмитрович Гищук - талановита, неординарна особистість, надзвичайно працездатна творча людина, з великими організаторськими здібностями і високим рівнем управлінської культури. Метою своєї роботи вбачає вироблення гнучкої стратегії формування моделі навчального закладу нового типу. Як керівнику йому притаманні такі риси: науковість, наступність, зв'язок з життям, вміння бачити перспективу, прогнозувати результати, ставити поетапні завдання та контролювати хід їх виконання. Саме завдяки цим якостям йому вдалося вивести навчальний заклад на новий  якісний рівень розвитку, йому вдалося об׳єднати навколо себе педагогічних працівників, учнів, створити творчу атмосферу. Колектив ліцею звик не просто працювати, а працювати на результат.

З метою збільшення контингенту учнів у 2000 році розпочато підготовку  фахівців з професії «Перукар-модельєр», пізніше «Манікюрниця». Сьогодні створено сучасну матеріально-технічну базу для підготовки конкурентно спроможних фахівців.

У 2002 році   професійно-технічне училище №25 реорганізовано у Бердянський професійний будівельний ліцей, що дало нам новий поштовх для нових звершень.

За останні роки значно покращилася матеріально-технічна база навчального закладу: для підготовки кваліфікованих робітників з кожної професії створено сучасні майстерні, навчальні кабінети, створено два комп’ютерних класи, спортивний тренажерний зал, велика робота проводиться  по створенню кращих житлово-побутових умов для проживання учнів, які проживають  у гуртожитку.

Відчуваючи попит ринку праці, першими в області розпочали підготовку учнів за професією «Монтажник гіпсокартонних конструкцій»,  у 2009 році  перший випуск кваліфікованих робітників для будівельних організацій міста, області, країни.  Заклад постав перед проблемою невеликого досвіду викладачів у цій галузі. Проте, як  кажуть, хто шукає – той знаходить. Допомогти ліцею зголосився Фонд німецької економіки з міжнародного співробітництва SES “Служба старших експертів». Фонд був заснований  1983 року низкою професійних об’єднань Німеччини для надання консультативної допомоги в різних галузях промисловості й господарства. Завдяки ініціативній роботі керівництва, закладу вдалося отримати рекомендації від представників німецьких фірм будівельних матеріалів, з якими постійно працював ліцей,  від фонду до Бердянська приїхав експерт з німецького міста Бремен, спеціаліст однієї з німецьких будівельних фірм Вілфрід Хайденрайх.

Упродовж трьох тижнів (з 15 лютого по 7 березня 2008 року) пан Хайденрайх навчав 3 викладачів, майстрів виробничого навчання та 23-х учнів Бердянського професійного будівельного ліцею лицювати стіни листовими матеріалами (сухою штукатуркою) безкаркасним способом; монтувати металеві каркаси перегородок та підвісних стель; кріпити гіпсокартонні плити до каркасу; виготовляти шаблони для створення криволінійних поверхонь великого діаметру; ремонтувати та реставрувати гіпсокартонні конструкції

За багаторічний досвід роботи у навчальному закладі сформувався хороший  інженерно-педагогічний колектив, здібний і стабільний.  Якісний рівень навчання забезпечується високим професіоналізмом викладачів та майстрів виробничого навчання, серед них 10 викладачів мають вищу категорію, 1 звання «старший вчитель», 5 «викладач-методист», мають звання першої категорії 4 майстри виробничого навчання. На базі  навчального закладу проводяться області конкурси фахової майстерності з будівельних професій. Учні та педагоги є постійними і неодноразовими переможцями обласних  конкурсів фахової майстерності, у 2007 році Онопченко Олександр зайняв четверте місце у Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності з професії «Лицювальник».

Нині для підготовки молодих кадрів начальний заклад має 21 аудиторію, 2 комп׳ютерних класи, спортивний зал та  2 майданчики, 10 майстерень, де проводяться уроки виробничого навчання, бібліотеку, актовий зал, їдальню, медичний пункт, проводяться роботи по створенню нових навчальних кабінетів,  молодіжного центру для роботи органів учнівського самоврядування.

Успішний розвиток навчального закладу потребує значних коштів. І колектив постійно працює в пошуках додаткових джерел фінансування. Учні проходять виробничу практику на підприємствах міста  та області, що дозволяє мати додаткові надходження від виробничої діяльності, які зростають з року в рік. Це дає змогу поліпшувати матеріально-технічну базу  навчального закладу.

У 2009 році у зв’язку з оптимізацією навчальних закладів професійно-технічної системи України та згідно наказу Міністра освіта та науки України  філіал аграрного Осипенківського ліцею у селі Обіточне об’єднано з Бердянським професійним будівельним ліцеєм і перейменовано на Державний навчальний заклад «Бердянський центр професійно-технічної освіти». Філія у селі Обіточне стала навчальним господарством. Зріс контингент учнів, з׳явилися нові інтегровані професії, колектив знову у пошуку ефективних методів роботи.

Чітка організаторська робота сприяє згуртуванню інженерно-педагогічних працівників та колективу навчального закладу, налагодженню чіткої трудової дисципліни, навчальної та позакласної роботи, нових починань.

За період існування у нашому  навчальному закладі проводилась і проводиться велика виховна робота з учнями.  На прикладах історичних і духовних надбань виховується любов учнівської молоді  до рідного краю, мови, держави, культури народу, його звичаїв та традицій.

Основними формами виховної роботи, що сприяють підвищенню духовної культури, формуванню чіткої громадської позиції, прищепленню естетичних смаків, утвердженню принципів загальнолюдської моралі, є проведення тематичних виховних годин, відкритих позакласних заходів, вечорів відпочинку, святкових концертів. Успішно працюють  гуртки драматичний, хоровий, вокальний, технічної творчості, предметні гуртки. Колектив навчального закладу є постійним переможцем  обласного огляду-конкурсу художньої самодіяльності «Таланти твої, Україно». Особлива увага приділяється дозвіллю учнів, які проживають у гуртожитку: працює тренажерний зал,  є більярдний та  2 тенісних столи, учні відвідують гуртки за своїми вподобаннями та здібностями.

Найбільшим надбанням навчального закладу є наші випускники. Багато з них працюють у нашому закладі, інші працюють на підприємствах, установах, фірмах міста Бердянська та Запорізької області, займають відповідальні посади. Вони є гордістю всього колективу, ми пишаємося ними.

Педагогічний колектив  працює та впроваджує інноваційні технології навчання, що активізує пізнавальну діяльність, забезпечує партнерську співпрацю педагога та учня, спрямовану  на розв’язання найважливіших навчальних та життєвих проблем.

З метою підвищення рівня знань учнів, їхньої професійної майстерності педагогічний колектив навчального закладу визначив перспективи на майбутнє:

- оновлення змісту навчання,  розширення  індивідуальної роботи з обдарованими учнями,  впровадження інноваційних технологій, що спрямовані на підвищення рівня якості підготовки кваліфікованих робітничих кадрів;
- обладнання кабінетів та майстерень сучасними технічними засобами навчання, устаткуванням;
- розвиток соціального партнерства із підприємствами-роботодавцями, центром зайнятості населення, місцевою адміністрацією та іншими навчальними закладами;
- розвиток виробничої діяльності навчального закладу з метою поліпшення  практичних навичок учнів та отримання додаткових надходжень до центру;
- ліцензування нових професій, включаючи інтегровані.

Найголовнішим завданням нашого навчального закладу є завоювання довіри  до нього, його авторитету і престижу. Колектив вірить, що під керівництвом Гищука Василя Дмитровича ми зможемо подолати всі труднощі  та негаразди. Адже у навчальному закладі працюють віддані своїй праці люди, які  готують до життя   підростаюче покоління, сіють в душах зерна знань, добра і порядності.


Поділитися в соціальних мережах

Корисні посилання