Помилка

[sigplus] Critical error: Image gallery folder stolyar is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

[sigplus] Critical error: Image gallery folder stolyar is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Столяр будівельний

Історія нашого народу має вікові традиції застосування будівельних матеріалів в будівництві , архітектурі, в оформленні інтер'єрів, виготовленні меблів та інших побутових виробів. Якщо пригадати історію, то професія столяра – одна з самих  старіших професій в будівельній сім’ї.   Обробка деревини – одне з найстаровинніших ремесел, яке опанувала людина. Завдяки своїм чудовим властивостям дерево і зараз залишається досить цінним та широко вживаним будівельним матеріалом. Столярне ремесло серед інших завжди було надзвичайно важливим.Результатом роботи столяра є виготовлення, складання та встановлення виробів з деревини: віконних рам, сходових огороджень, меблів, дверей, корпусів легких суден, музичних інструментів та інших предметів домашнього вжитку.

Характер роботи
Столяр - багатопрофільна професія Предметом праці столяра є деревина. Він займається обробкою деревини, виготовленням виробів з її (обробка фанируванням чи поліруванням), при необхідності монтажем їх на будівельних об'єктах. Столяр виготовляє меблі (м'яку, корпусну, офісну), бере участь у будівництві: виготовленні і монтажі дверей і вікон меблів, що вбудовуються, монтажі перегородок, врізанні замків, ручок, облицюванні стін дерев'яними панелями, а також виготовленні будь-яких виробів з дерева: бігових лиж, вішалок, карнизів і ін. Столяр у своїй роботі працює не тільки з деревом і з матеріалами, що заміняють дерево, з різними способами кріплення і монтажу виробу, металевими шурупами, скобами, цвяхами, клеями, матеріалами, необхідними для облицювання, обтягування, обробки дерев'яних виробів (плівками, лаками, фарбами, тканинами).

Умови роботи
Умови роботи столяра можуть бути різноманітні в залежності від виду виконуваних робіт. Якщо столяр бере участь у виготовленні виробу, то, як правило, він працює в приміщенні - у майстерні чи в цеху. Робоче місце столяра - найчастіше верстат чи сучасні його модифікації. Столяр закріплює дерев'яні заготівлі, робить розмітку й обробку виробу по наявному кресленню. Способи обробки деревини: пиляння, обробка, збірка. Кожна з цих операцій може вироблятися як вручну і за допомогою традиційних інструментів (пилки, рубанка, фуганка, долота, свердла, стамески), так і на спеціальних верстатах (тоді в обов'язки столяра входить контроль за роботою верстата і якістю одержуваного виробу), у залежності від розмірів і специфіки виробництва. У випадку якщо роботою столяра є монтаж виробів (вбудованих меблів, вікон, дверей і ін.), робочим місцем столяра є ті об'єкти, на яких виробляється монтаж. Отже, весь необхідний для монтажу інструмент повинний бути в столяра із собою. Мінусом професії є високий рівень шуму в приміщеннях, дерев'яна стружка і пил, сильні запахи обробних розчинів (лаки, віск, фарби, клеї й ін.), а також можливість одержання травми.

Ринок праці
Затребуваність на ринку праці висока. Номенклатура робіт збільшується, а знаряддя праці  вдосконалюються, тому ризик безробіття невеликий. Столяри потрібні на фабриках по виробництву меблів, вікон, дверей, будь-яких виробів з дерева, а також у відділах і на підприємствах, що здійснюють монтаж і ремонт дерев'яних виробів. Також професія столяра затребувана в будівництві, при зведенні і реконструкції будинків, а також в організаціях, що займаються ремонтом квартир, будинків і офісів, для виготовлення й установки вікон, дверей, підвіконь, порогів, поруччя і для внутрішньої обробки приміщення (наприклад, прикраса стель, облицювання стін, плінтусів і т.д.). Професія столяра має застосування в машинобудуванні й інших областях, пов'язаних з розробкою і виготовленням техніки. Столяр працює й у модельному цеху, де він виготовляє зменшені макети майбутніх автомобілів чи іншої техніки з дерева.

Освітня підготовка
ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти»

Медичні обмеження
Робота протипоказана людям із захворюваннями:

  • кістково-м'язової системи; деформація пальців рук;
  • захворювання вестибулярного апарату;
  • органів дихання;
  • серцево-судинної системи;
  • опорно-рухового апарату;
  • нервової системи.

Вимоги до індивідуально-психологічних особливостей
Столяр може трудитися як у бригаді так і індивідуально. Необхідне уміння працювати в команді, взаємодіяти з іншими співробітниками колективу. Спілкування носить вузькопрофесійний характер.
Необхідні якості: добре розвите просторове мислення, щоб по кресленню представляти зовнішній вигляд виробу, етапи його обробки, види з'єднання і т.д. Столяр повинний мати гарний зір, розвитий окомір, добре розрізняти кольори. Це потрібно для вибору матеріалу, для виготовлення виробу (виключення можливості браку), контролю за точністю виконання і зборки виробу. Також потрібен гарний дотик, тому що робітнику доводиться визначати навмання рівність, гладкість деталей і їхніх елементів.

Перспективи
Погляньмо довкола себе: двері, вікна, підлога, дах, перегородки, панелі, зовнішнє і внутрішнє оздоблення приміщень та багато іншого пов’язаного з професією столяра. Все-таки на даний час ця професія живе і розвивається, змінюються технології, обладнання, інструменти, вироби набувають сучасного, високотехнологічного вигляду. У своїй роботі столяр застосовує матеріали для оздоблення, прогресивні монтажні засоби, різноманітні фарби, лаки, клеї Тому і виникає потреба у
висококваліфікованих спеціалістах, технологічно-грамотних з навичками роботи на сучасних станках, ручному та електроінструменті.

Споріднені професії
Тесля, паркетник, реставратор виробів з дерева

{gallery}stolyar{/gallery}


Поділитися в соціальних мережах

Корисні посилання