Помилка

[sigplus] Critical error: Image gallery folder mulyar is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

[sigplus] Critical error: Image gallery folder mulyar is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Муляр

Муляр - це робітник, що бере участь у зведенні і ремонті житлових будинків, мостів, промислових і інших споруджень із природних і штучних будівельних матеріалів.    Мабуть, небагато знайдеться на Землі професій, що за віком сягають у таку давнину, як професія муляра. І дійсно, тільки кількість населення первісного світу перебільшила кількість місць у печерах, людям довелося дбати про стіни, які б захищали їх від пронизливого вітру, та дах, який боронив від снігу та дощу. Від примітивних культових та побутових споруд (Стоунхендж у Великій Британії, дольмени у Франції та Грузії, будівлі з кісток мамонтів в Україні) людство поступово переходило до складних і довершених споруд, які вражають сучасників своєю красою та витонченістю ліній, монументальністю та пропорційністю. Єгипетські піраміди, легендарні будівлі Індії, Урарту та Вавилону, храми та вілли Давньої Греції і Риму є пам’ятками досягнень мулярської праці. З покоління в покоління, від батьків до синів передавалися таємниці мулярської майстерності. У середні віки в Західній Європі виникли відокремлені один від одного мулярські цехи, що мали власні устави, штандарти та інші атрибути професійного уособлення.

І сьогодні професія муляра шанована суспільством. Саме він втілює у життя ідеї архітекторів і проектувальників, зводить просторові конструкції промислових споруд, будівлі суспільно-побутового призначення та житлові будинки.

Характер роботи
Муляр робить кладку несучих стін, фундаменту арок, зводів, колон, бере участь в установці віконних і дверних коробок, робить заливання швів у збірних залізобетонних конструкціях. Муляр повинен знати основні властивості стінових матеріалів і розчинів, гідроізоляційних матеріалів, що застосовуються для ізоляції фундаментів та стін, прості системи кладки і перев’язки швів, способи розстеляння розчину на стіні та розкладки цегли, правила роботи пневматичним та електрифікованим інструментом, основні види деталей та збірних конструкцій, що застосовуються при зведенні кам’яних будівель і споруд, вимоги до якості цегляної кладки і збірних залізобетонних конструкцій, що монтуються у кам’яних будівлях

Умови роботи
Праця муляра відноситься до фізичної праці середньої важкості. Нею займаються переважно чоловіки. Муляри працюють в одну, дві або три зміни. Праця переважно на відкритому повітрі. Сезонними погодними ознаками роботи муляра є протяги, що виникають під дією вітрів, спека влітку, холодні дощі восени, морози взимку. Працює муляр стоячи, іноді зігнувшись, тобто у складних умовах, що супроводжуються небезпечними, а інколи і шкідли-вими факторами праці. Укладання цегли відбувається здебільшого на висоті, що становить певну небезпеку і може призвести до травмування. Виробничі операції муляр виконує за допомогою ручних інструментів: кельми, молоточка-кирки, ковша-лопати, розшивки. Високої продуктивності праці муляри досягають тільки при скоординованій роботі в бригаді й у парі. Як правило, муляр працює разом з підручним робітником, що має більш низьку кваліфікацію. Підручний повинний почувати ритм і темп роботи ведучого муляра, без затримки готувати йому фронт робіт. Муляр повинний знати правила техніки безпеки, прийоми передачі сигналів, команд крановику

Ринок праці
Потреба у робітниках цієї професії постійна і має тенденцію до зростання. У переважній більшості регіонів України муляр без особливих ускладнень знаходить роботу в будівельних організаціях, на підприємствах та в установах різних форм власності. Ризик безробіття у мулярів мінімальний і пов’язаний, перш за все, з недостатнім досвідом або кваліфікацією.
Муляр працюєна будівництві, бере участь у реставрації будинків, виробничих приміщень, мостів.

Освітня підготовка

  • ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічнї освіти»
  • ДНЗ «Запорізький професійний будівельний ліцей»
  • ДНЗ «Токмацьский професійний ліцей»
  • ДНЗ «Мелітопольський будівельний центр професійно-технічнї освіти»
  • ДНЗ «Запорізький будівельний центр професійно-технічнї освіти»
  • ДНЗ «Бердянський навчальний центр №77»


Медичні обмеження
Робота протипоказана людям, що страждають захворюваннями:

  • серцево-судинної системи,
  • опорно-рухового апарата,
  • нервово-психічними розладами

Вимоги до індивідуально-психологіних особливостей
Домінуючі інтереси: будівництво, техніка; супутні - деревообробка, металообробка, фізика, математика.
Необхідні якості: добре розвитий окомір при кладці цегли, тому що вона виробляється на око, а також при викладанні напусків, уступів, поясів і ін. Одним з необхідних у професії муляра якостей є розвинене почуття часу - оцінити положення цегли, товщину розчинної постелі і правильність інших операцій необхідно в обмежений відрізок часу.У праці муляра велика роль дії рук. Його діяльність складається з ряду строго послідовних прийомів і рухів. У роботі обох рук необхідні сила, спритність, погодженість і взаємозамінність. Також для планування і контролю всієї роботи в цілому робітнику необхідні: просторова уява, технічне мислення, стійка увага, наочно-образна пам'ять.

Перспективи 
Сьогодні професія муляра шанована суспільством. Саме він втілює у життя ідеї архітекторів і проектувальників, зводить просторові конструкції промислових споруд, будівлі суспільно-побутового призначення та житлові будинки.

Споріднені професії
Штукатур, монтажник, бетонник, арматурник
{gallery}mulyar{/gallery}


Поділитися в соціальних мережах

Корисні посилання