Помилка

[sigplus] Critical error: Image gallery folder malyar is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

[sigplus] Critical error: Image gallery folder malyar is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Маляр

Маляр вдихає життя в сірі споруди і предмети, додає їм естетичного вигляду. Уявіть собі, що будівлі будуть просто поштукатурені, дерев'яні поручні і парти залишаться в коричневих і чорних плямах від брудних рук, а кораблі так і будуть плавати іржавими, поки не потонуть. Фарба не просто прикрашає поверхня, вона ще захищає її від корозії і руйнування. Зрозуміло, що без фарбування поверхонь трубопроводи, автомобілі та металеві даху за кілька років приходили би в непридатність.

Характер роботи
Маляр - одна з найпоширеніших професій в будівництві. Завдання маляра - надати будівлі красивого, нарядного вигляду, нанести шар фарби, що врятує будівлю від руйнування. Маляр займається фарбуванням, обклеюванням, художньою обробкою, ремонтом зовнішніх і внутрішніх поверхонь будівлі. В процесі роботи очищає поверхню від пилу, грязі, іржі, підбирає фарбу потрібного кольору і якості, наносить її тонким шаром на зовнішню поверхню. Маляр не лише забарвлює поверхні, але і обклеює їх шпалерами і іншими гнучкими облицювальними матеріалами. Пішли в минуле ті часи, коли маляр користувався лише кистю і відром. Сучасний маляр широко користується можливими інструментами і механізмами. Це електрозмішувачі, шліфувальні машини, електрощітки, електричні краскопульти, агрегати для пневматичного розпилювання малярних складів та ін. Маляр не лише працює з цими механізмами, але і регулює їх. Також фахівець повинен добре знатися на законах гармонійного поєднання кольорів. Маляр вирушає з будівництва останнім, його робота завершує всю працю колективу будівельників

Умови роботи
Маляр працює позмінно (один чи у складі бригади), у приміщенні або на вулиці. Умови праці підвищеної складності, приходиться дихати цементним чи іншим пилом, парами розчинників.

Ринок праці
Працює в будівельних організаціях, ремонтно-будівельних та житлово-комунальних управліннях. Також свої ремонтні бригади мають армія, представництва МОЗ у регіонах і т. д. Багато фахівців у цій галузі працюють самі на себе. Це збільшує їх рівень доходу, якщо звичайно замовлення надходять регулярно.

Освітня підготовка

  • ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічнї освіти»
  • ДНЗ «Запорізький професійний будівельний ліцей»
  • ДНЗ «Токмацьский професійний ліцей»
  • ДНЗ «Мелітопольський будівельний центр професійно-технічнї освіти»
  • ДНЗ «Запорізький будівельний центр професійно-технічнї освіти»
  • ДНЗ «Бердянський навчальний центр №77»

Медичні обмеження
Професія маляра протипоказана людям, що мають захворювання опорно-рухового апарату; хвороби шкіри і суглобів; хвороби, що супроводжуються втратою свідомості; хронічний бронхіт;  бронхіальну астму; алергічні захворювання.

Вимоги до індивідуально-психологіних особливостей
Для успішної діяльності необхідні наступні психофізіологічні якості: гарний естетичний смак, окомір, координація руху рук, творча уява, уважність і акуратність у роботі, здатність працювати на висоті.
Важливу роль в роботі маляра відіграють розумові процеси. Йому потрібно робити розрахунки малярних складових, вимірювати площу забарвлення, знатися на технологічній документації.

Перспективи  
Професія сьогодні користується великою популярністю, що пов’язано із постійним оновленням матеріалів. З’являються нові тенденції в оформленні інтер’єрів та екстер’єрів будівель, приміщень, а відповідно  зростає попит на професію маляра

Споріднені професії
Штукатур-маляр, маляр будівельний, будівельник обробник.
{gallery}malyar{/gallery}


Поділитися в соціальних мережах

Корисні посилання