Зворотній зв'язок

  

День відкритих дверей 2018

Новини

ЗНО 2018

18-06-2018 Hits:27 Новини Super User

До уваги учнів випускних груп! 

Детальніше

Засідання методичної комісії класних керівників

14-06-2018 Hits:25 Новини Super User

13 червня відбулося засідання методичної комісії класних керівників у формі тренінгу на тему «Світ без насильства». Манєвська І.В., Дяків О.М. і психолог Бойко І.О. підготували різноманітні вправи, відеоматеріали, буклет...

Детальніше

Свято до дня захисту дiтей

05-06-2018 Hits:38 Новини Super User

Першого червня, на бульварi Шевченка, вiдбулося свято до дня захисту дiтей, мiкрорайону "Скловолокно".

Детальніше
БІЛЬШЕ З ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Молода липова алея у нашому  центрі

Липа нам здається звичайним деревом, однак багато хто навіть не здогадується, наскільки міцно вона увійшла в нашу слов'янську культуру, і які таємниці і легенди про неї зберігають народи.

Липу оспівували Вергілій, Овідій, Пліній, називаючи її «золотим деревом». У стародавніх слов'ян липа була священним деревом і ототожнювалася з богинею любові і краси - Ладою. За давніх часів у наших предків жодне свято не обходилося без обрядових сцен біля лип. Під липами вони водили хороводи, які неодмінно присвячувалися липовому цвіту, липовому аромату і липовому меду. Біля цього дерева також часто проводилися й народні збори, суди. На знак примирення або закінчення війни на вулицях висаджували стрункі ряди цих зелених чудесниць.

Липа вважалася древом Богородиці. Християни вірили, що коли Богородиця спускається з небес на землю, вона відпочиває саме на липі. На липу вішали ікони та образки, побутувало повір'я, що саме на липі найчастіше були чудотворні ікони. Одна з християнських легенд говорить, що липа стала притулком для Богородиці, коли вона з маленьким сином бігла до Єгипту.

Слов'яни шанували липу не тільки як священе дерево, але і як дерево-матір, що дарує своїм дітям усе необхідне. Липу використовували і як особливий оберіг. Повсюдно вважалося, що в липу не б'є блискавка, тому її садили біля будинків і не боялися ховатися під нею під час грози. Листя липи за формою нагадує серце, тому у східних і західних слов'ян вона стала втіленням таких прекрасних людських якостей як щирість і доброзичливість.

Педагогічним колективом та учнівським колективом  було вирішено озеленити  територію нашого навчального закладу новими деревами та посадити  чудесницю-липу як оберіг, як наш символ щирості та доброзичливості  до кожної людини, яка відвідає наш центр.  

19 квітня 2017 року біля центрального входу  була  посаджена  липова алея, яка складається з десяти молодих  чотирирічних дерев.   Молоді саженці висаджували  педагоги та учні. Учні викопали ямки, підготували необхідну грунтову суміш. Під керівництвом педагогів,  учні  садили  молоді деревця з надією, що через декілька років виросте липова алея  з розложистою кроною. 

Заступник директора з навчально-виховної роботи Косенок Н.В.    

 


Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар

Правила додавання коментарів


Security code
Refresh

Напрямки роботи

Чи готові Ви працювати з нами?

Надішліть запит прямо зараз

  • bcpto @ meta.ua
  • (06153) 2-02-61, 2-03-38
  • 71100, м. Бердянськ вул. Кірова 80

Корисні посилання